Co na śniadanie dla niemowlaka lub 9 miesięcznego dziecka ?

Śniadanie dla 9 miesięcznego dziecka to nie lada zadanie. Dlaczego? Bo to przecież czas rozszerzania diety, kiedy to większość rodziców małymi krokami wprowadza nowe smaki i produkty spożywcze, na które dziecko reaguje różnie. Niektóre maluchy łatwo wchodzą w rozszerzanie diety. Dla innych to trudny czas i wciąż najbardziej pożądane jest po prostu mleko mamy lub mleko modyfikowane. Jednocześnie rodzice zdają sobie sprawę z tego, że po ukończeniu przez dziecko 6 miesiąca życia warto podawać mu pierwsze produkty stałe.

Co na śniadanie dla niemowlaka?
Co na śniadanie dla niemowlaka?

Co na śniadanie dla niemowlaka?

Do rozszerzania diety swojego dziecka warto podejść z głową, ale też na luzie. Jeżeli dziecko jest wciąż na mleku mamy, ma najważniejszy dla niego pokarm. Gdy ma 9 miesięcy, można podawać mu już wybrane produkty stałe, ale naprawdę bez stresu. Jeśli nie ma ochoty na przykład na spróbowanie jabłka, gruszki czy banana, nic złego się nie dzieje. Podczas rozszerzania diety trzeba bacznie obserwować swojego malucha. Tak naprawdę po wprowadzeniu każdego nowego produktu warto ocenić na przykład stan skóry oraz konsystencję kupy dziecka. Jeśli pojawiają się wybroczyny, plamki, krostki, zaparcia lub kupa mocno śluzowa, może być to znakiem, że dziecko ma uczulenie na któryś z nowych produktów. Dla dziecka w wieku 9 miesięcy doskonałym pomysłem na śniadanka będą różnego rodzaju kaszki, najlepiej z dodatkiem owoców, dzięki czemu będą sycące i pełne witamin.

Co na śniadanie dla niemowlaka?
Co na śniadanie dla niemowlaka?

Kaszki na śniadanie dla 9 miesięcznego dziecka

Pierwszą z propozycji jest kaszka jaglana ugotowana na wodzie z dodatkiem mleka kokosowego, a następnie zmiksowana na gładko. Do takiej kaszki można dodać na przykład przetartego banana z jabłkiem lub po prostu gotowy mus ze słoiczka, który dedykowany jest dla dzieci w tym wieku. Takie śniadanko będzie przepyszne, pożywne i lekkostrawne, bez wątpienia zasmakuje maluszkowi. Druga opcja to kaszka ryżowa również z dodatkami w postaci pysznych przetartych owoców przygotowanych w domu.

śniadanie dla 9 miesięcznego dziecka
śniadanie dla 9 miesięcznego dziecka

Serki, jajka i jogurciki

Do diety dziecka w wieku dziewięciu miesięcy powoli można wprowadzać jajka. Dla wielu dzieci na przykład jajecznica raz na kilka dni będzie prawdziwym przysmakiem. Można też ugotować jajko i podawać je pokrojone na malutkie kawałeczki. Kolejną propozycją będą gotowe produkty na bazie mleka kokosowego. Popularne są na przykład serki lub jogurty, które bardzo smakują dzieciom. A jeśli maluszek ma zęby, można przygotować dla niego na przykład placuszki lub omleciki, pokroić na niewielkie kawałki i podsunąć do gryzienia.

Jedzenie dla niemowlaka
Jedzenie dla niemowlaka