Na czym polega dieta jabłkowa?

Wszyscy ludzie chcą dobrze wyglądać, zwłaszcza kiedy nadchodzi lato. Same treningi to jednak nie wszystko, ponieważ skuteczna jest jeszcze dieta jabłkowa, która cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością.

dieta jabłkowa
dieta jabłkowa

Czym jest dieta jabłkowa?

Wiele osób zastanawia się jak schudnąć w tydzień 7 kg, tak żeby było to zdrowe. Jabłka zawierają pektyny, które działają wspomagająco na proces odchudzania. Oprócz tego mają też błonnik, który oczyszcza organizm oraz dodaje energii. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że jabłka w diecie to także witaminy A, B oraz C. Dobrze jest też wspomnieć o kwasie węglowym oraz cytrynowym.

Czym jest dieta jabłkowa?
Czym jest dieta jabłkowa?

Zalety diety jabłkowej

Dzięki diecie jabłkowej można bardzo szybko schudnąć i w krótkim czasie osiągnąć zamierzone efekty. Należy jednak pamiętać, że podstawą jest oczywiście zbilansowana dieta, natomiast jabłka powinny stanowić dodatek. Jeżeli na co dzień odżywiamy się niezdrowo to chwilowa zmiana nawyków żywieniowych niewiele tak naprawdę zmieni. Jedzenie jabłek sprawi, że zaczniesz odczuwać mniejszy apetyt, dzięki czemu automatycznie zmniejszy się liczba spożywanych dziennie kalorii. Oznacza to, że przez dłuższy czas będziesz się czuć najedzony. Należy jednak pamiętać, żeby nie stosować takiej diety dłużej niż 2 tygodnie, ponieważ jest dosyć drastyczna i ma bardzo mało kalorii.

Zalety diety jabłkowej
Zalety diety jabłkowej

Śniadanie w diecie

Oczywiście wszystko zależy od osobistych uwarunkowań genetycznych i wytrzymałości organizmu, ale pewne jest to, że nie można z niczym przesadzać. Jabłka są oczywiście zdrowe, ale w zbyt dużej ilości mogą niestety zaszkodzić. Na śniadanie można zjeść jogurt naturalny z dodatkiem cynamonu i do tego jedno duże jabłko. Dobrym pomysłem jest pokrojenie jabłka i wymieszanie go z jogurtem. Obiad powinien być już bardziej kaloryczny, dlatego można zjeść 3 – 4 jabłka, jajko ugotowane na miękko lub twardo, natkę pietruszki oraz ulubione przyprawy. Wszystkie składniki należy starannie pokroić i na równe kawałki i wymieszać z oliwą z oliwek. Oczywiście nie jest to najsmaczniejsze, ale trzeba mieć na uwadze, że dieta ma być przede wszystkim skuteczna, a nie smaczna. Ważne jest także, żeby dieta nie była monotonna, dlatego można dodawać przyprawy oraz testować różne smaki. Dobrym rozwiązaniem jest także zagotowanie płatków owsianych z mlekiem, do których dodamy starte jabłka.